KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10031330
*
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 16:21:34
1
300 kr
20/12 18:24:51
2
600 kr
20/12 20:06:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 16:21:34 | 1 | 300 kr |
20/12 18:24:51 | 2 | 600 kr |
20/12 20:06:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00